1.  
    Witam

Czy orientuje się ktoś czy w okresie gwarancji na rower, gdy zapowietrzą się hamulce tarczowe to klient ma prawo rządać odpowietrzenia w ramach gwarancji, czy może jest to czynność płatna serwisowa?

Pytam bo zapowietrzyły mi się heble (fakt z mojej winy bo zapomniałem włożyć klina po zdjęciu koła i nacisnąłem klamkę, ale mniejsza z tym) i w serwisie krzykneli mi że odpowietrzenie nie podlega warunkom gwarancji. Wykosztowac się nie wykosztuję bo to 10zł, ale chodzi o zasadę.
  2.  
    nie podlega to gwarancji. a 10 zł to jakaś mega-promocja serwisowa:)
  3.  
    no własnie tego się obawiałem, tylko dlaczego tak jest w końcu po co jest ta gwarancja na rower.
  4.  
    Gwarancja jest na wady fabryczne, które czasem się zdarzają
  5.  
    no to tak, pomijając fakt że teraz to moja wina, to czy samoistne zapowietrzenie się hamulca nie jest wadą fabryczną?
  6.  
    Wady i regulacje nie wynikające z naturalnego zużycia się podczas prawidłowego użytkowania.
  7.  
    "fakt z mojej winy"

"dlaczego tak jest w końcu po co jest ta gwarancja na rower"

No chyba nie do końca po to, żeby naprawiano rower zepsuty z powodu Twojej nieumiejętności korzystania z jego elementów. Taka jest przykra prawda: to nie hamulec się zepsuł, tylko Ty go zepsułeś, co sam zresztą zauważyłeś. Na Twoim miejscu byłbym raczej wdzięczny za to, że zaproponowano Tobie śmiesznie niską cenę za usługę.

Samoistne zapowietrzanie się przewodów jest z kolei sprawą typowo eksploatacyjną - ciężko mówić o wadzie fabrycznej, skoro każdy hamulec prędzej czy później się zapowietrza. BTW z przebitą dętką też będziesz biegł na naprawę gwarancyjną?
  8.  
    oczywiście że nie będę z oponą i dętka ganiał, bo miałem wcześniej kilka rowerów ale ten jest pierwszy z hydrauliką

to że w tym przypadku moja wina to wiadomo i zapłaciłem, nie chodzi też o kwotę tylko o zasadę - w tym przypadku ok

ale jesli nastąpi sytuacja że zapowietrzą się same po upływie czasu to jest to wada czy normalna czynność ekspoatacyjna - o to mi chodzi.
  9.  
    Zapowietrzanie się hamulców jest zupełnie normalnym procesem. Po prostu ten typ tak ma - jest to równie normalne, co wyciąganie się linek.

Poza tym rzeczywistość jest taka, że gdyby hamulec faktycznie SAM się zapowietrzył po np. miesiącu użytkowania, wówczas każdy rozsądny właściciel sklepu zaproponuje co najmniej rabat na usługę (w ramach dbania o długofalową relację z klientem). Jest to jednak wyłącznie gest dobrej woli, bo równie dobrze mógłby Ciebie odesłać z kwitkiem.
  10.  
    ok rozumiem i przyjmuję do wiadomości dziekuje za odpowiedzi

cena jest oczywiście po rabacie z karta stałego klienta, bo normalnie to 50 zł krzyczą w innych serwisach.